OCTA apdrošināšana

phoneBegin
 

Atlīdzības pieteikums

Ja esat iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā, nekavējoties, tiklīdz tas iespējams, sazinieties ar Swedbank apdrošināšanas darbiniekiem, zvanot pa tālruni 6 744 44 49 (24 stundas diennaktī), lai paziņotu par ceļu satiksmes negadījumu un saņemtu konsultāciju par turpmākajām darbībām.

Atcerieties, ka saskaņoto paziņojumu drīkst aizpildīt šādos gadījumos:

 • negadījumā ir iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi un nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem tiem aizliegts braukt;
 • varat vienoties ar otra ceļu satiksmes negadījumā iesaistītā transportlīdzekļa vadītāju par visiem būtiskajiem negadījuma apstākļiem;
 • negadījumā nav cietuši cilvēki;
 • nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai;
 • neviens no iesaistītajiem autovadītājiem nav alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Pēc saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas pie katra no dalībniekiem paliek viens aizpildīts eksemplārs, un katrs no šiem eksemplāriem tiek uzskatīts par oriģinālu.

Ja saskaņoto paziņojumu nevar aizpildīt, tad jāizsauc policija.

Policijai obligāti jāpaziņo gadījumos, ja ceļu satiksmes negadījumā iesaistīti vairāk nekā divi transportlīdzekļi, ir cietuši cilvēki, bojāta trešās personas manta vai arī transportlīdzekļiem ir radušies tādi bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem tiem aizliegts braukt.

Kā saņemt atlīdzību

Būtiski atcerēties, ka par ceļu satiksmes negadījumu atbildīgajai personai par notikušo obligāti jāpaziņo savam apdrošinātājam. Pretējā gadījumā apdrošinātājam pastāv iespēja vērsties ar regresa prasību pret atbildīgo ceļu satiksmes dalībnieku.

Pēc negadījuma transportlīdzeklis jāsaglabā tādā stāvoklī, kāds tas ir bijis tieši pēc ceļu satiksmes negadījuma. Nedrīkst sākt transportlīdzekļa remontu, pirms apdrošinātāja pārstāvis nav veicis transportlīdzekļa apskati. Ir pieļaujamas tikai tādas darbības, kas varētu novērst vai samazināt zaudējuma apmēru.

Zaļā karte

Zaļā karte ir starptautisks civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš reģistrēts Latvijas Republikā un piedalās ceļu satiksmē valstī, kura ir Zaļās kartes dalībvalsts.

Zaļā karte nepieciešama dodoties uz Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Baltkrieviju, Izraēlu, Irānu, Maroku, Moldovu, Maķedoniju, Melnkalni, Krieviju, Tunisiju, Turciju un Ukrainu.

Ja Jums ir nepieciešama Zaļā karte, vai jums ir jautājumi par apdrošināšanu, zvaniet Swedbank apdrošināšanas speciālistiem pa tālruni 67444449 vai vaicājiet jebkurā Swedbank filiālē visā Latvijā.

Robežapdrošināšanas līgums

Šis līgums attiecas uz transportlīdzekli, kurš ir reģistrēts valstī, kas nav Eiropas Ekonomikas zonas valsts un šķērso Latvijas Republikas robežu. Robežlīgums ir spēkā Eiropas Ekonomikas zonas teritorijā.

Ja Jums ir nepieciešama Robežapdrošināšanas līgums, vai jums ir jautājumi par apdrošināšanu, zvaniet Swedbank apdrošināšanas speciālistiem pa tālruni 67444449 vai vaicājiet jebkurā Swedbank filiālē visā Latvijā.

Latvijā ieviešot eiro, naktī uz 2014. gada 1. janvāri visos spēkā esošajos OCTA apdrošināšanas līgumos latos norādītās summas tiks konvertētas pēc oficiāli noteiktā eiro kursa. Klientiem nekādas papildu darbības nav jāveic.

Vairāk par Eiro ieviešanu Latvijā šeit

Kas ir OCTA apdrošināšana?

Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana (OCTA) sedz zaudējumus, kas ceļu satiksmes negadījuma rezultātā tiek nodarīti citai personai, tās transportlīdzeklim, mantai, videi, dzīvībai un veselībai.

Tagad ar Swedbank OCTA vēl drošāk!

Icon

Turpmāk, ja esat cietušais ceļu satiksmes negadījumā, atlīdzību par nodarītajiem zaudējumiem transportlīdzeklim un/vai mantai, kuri radušies ceļu satiksmes negadījuma rezultātā Baltijas valstīs, ērti varēsiet pieteikt un saņemt pie sava apdrošinātāja - Swedbank P&C Insurance AS Latvijas filiāles. Tā varēsiet justies droši par to, ka atlīdzība par nodarītajiem zaudējumiem jūsu transportlīdzeklim vai mantai tiks izmaksāta kvalitatīvi un ātri.

Kāpēc izvēlēties OCTA apdrošināšanu Swedbank?

 • Ērti un vienkārši
  Noformēt OCTA polisi var vienkārši un ērti Swedbank internetbankā, zvanot pa tālruni 6744 4449.
 • Izvēlieties sev piemērotāko polises apmaksas veidu
  Beztermiņa OCTA apdrošināšana ar ceturkšņa maksājumu
  OCTA polise uz noteiktu termiņu (3, 6, 9 vai 12 mēnešiem)
 • Saņemiet atlīdzību ātrāk, nekā to piedāvā citi apdrošinātāji
  Swedbank apdrošināšana lēmumus par atlīdzības izmaksu pēc Latvijā notikuša ceļu satiksmes negadījuma pieņem vidēji 24 dienu laikā no zaudējuma pieteikšanas brīža, kamēr citi apdrošinātāji - vidēji 39 dienās*.
 • Jūs saņemsiet atgādinājumu par OCTA polises termiņa beigām

Izvēlies savu OCTA

Icon

Swedbank Beztermiņa OCTA - aizmirstiet par OCTA polises pagarināšanu

Lai ikdienā nebūtu jāraizējas par laicīgu OCTA polises iegādi, izvēlieties Swedbank vienošanos par OCTA apdrošināšanu:

 • polises pagarināšana notiks automātiski (vienošanās pamatā ir 3 mēnešu polise).
 • apdrošināšanas prēmija tiks sadalīta ceturkšņa maksājumos un tiks automātiski samaksāta no jūsu konta.
Aprēķiniet savu OCTA polises cenu
Icon

Swedbank OCTA polise uz noteiktu termiņu

Ja vēlaties veikt polises apmaksu vienā maksājumā, tad piedāvājam izvēlēties Swedbank OCTA polisi uz sekojošiem termiņiem: 3,6,9 vai 12 mēneši.

Aprēķiniet savu OCTA polises cenu

Informācijai

Noderīgi

OCTA contact info
* Saskaņā ar LTAB datiem, 10.05.2013.