Droši pirkumi internetā

Norēķini ar karti internetā kļuvuši drošāki, jo statiskās paroles vietā pirkuma apstiprināšanai tiks atvērts internetbankas autorizācijas logs, kur lietotājam būs jāievada savi internetbankas rekvizīti. Lai turpmāk norēķinātos ar karti internetā, veiciet kartes reģistrāciju noklikšķinot uz pogas „Reģistrēt”.

Kā darbojas interneta pirkumu dubultā aizsardzība?

Drošo interneta pirkumu risinājumi MasterCard SecureCode un Verified by Visa nodrošina, ka, veicot pirkumus tīmeklī, jūsu maksājumi tiek autorizēti divas reizes.

 1. Internetveikalos, kuri ir pievienojušies šai programmai, ir redzami logotipi MasterCard SecureCode un/vai Verified by VISA.
 2. Pēc kartes datu ievadīšanas tiek parādīts pirkuma kopsavilkums un personīgais identifikācijas ziņojums. Vienmēr pārbaudiet, vai personīgais identifikācijas ziņojums ir pareizs. Ja personīgais identifikācijas ziņojums nav pareizs, neapstipriniet pirkumu.
 3. Pēc tam jūs tiksiet pārvirzīts uz Swedbank internetbanku, kur jums pirkums būs jāapstiprina, ievadot savus internetbankas identifikācijas datus. Lai to izdarītu, izvēlieties autorizācijas veidu, ievadiet savas (kartes lietotāja) Swedbank internetbankas identifikācijas paroles un izpildiet norādījumus.
 4. Pēc veiksmīgas autorizācijas jūs tiksiet pārvirzīts atpakaļ pie tirgotāja, un pirkuma darījums tiks turpināts.

Kā kartei aktivizēt iepirkšanās iespēju internetā?

Lai pieslēgtu iepirkšanos internetā, nospiediet pogu "Reģistrēt" un izpildiet norādījumus. Iespēju veikt pirkumus internetā katrai kartei jāpieslēdz atsevišķi.

Ja nepieciešams, iepirkšanos internetā var atslēgt, nospiežot pogu "Atcelt".

Ja karte nav pieslēgta iepirkšanās iespējai internetā, tad to nevar izmantot pirkumu veikšanai tīmeklī. Kartes atjaunošanas vai aizstāšanas gadījumā iepirkšanās internetā jāpieslēdz atkārtoti.

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

 • Kādas kartes es varu izmantot, lai iepirktos internetā?

  Varat izmantot jebkuru Swedbank izdoto MasterCard vai VISA karti.
 • Kāpēc es nevaru pieslēgt iepirkšanos internetā?

  • Pārliecinieties, vai jūsu kartei ir aktīvs statuss. Kartes, kuras nav aktīvas, nevar reģistrēt drošajiem pirkumiem internetā.
  • Ja jūsu karte ir piesaistīta citas personas vai uzņēmuma kontam, tad, lai aktivizētu pirkumu veikšanu internetā, jums jāvēršas pie konta īpašnieka/uzņēmuma pārstāvja. Pieslēgt karti drošajiem pirkumiem internetā var tikai kartes konta īpašnieks/uzņēmuma pārstāvis.

  Papildu kartes gadījumā kartes lietotājam ir jābūt aktīvam Swedbank internetbankas lietotāja numuram. Ja tāda nav, sazinieties ar banku, lai saņemtu tālākus norādījumus.

 • Ko man darīt, ja esmu nepareizi ievadījis savu lietotāja numuru vai kodus?

  Kartes lietotājam ir jāievada savs Swedbank internetbankas lietotāja numurs un kodu kartes kods vai kodu kalkulatora parole.

  Ja lietotāja numurs vai kods/parole tiek pēc kārtas ievadīti nepareizi vairāk par atļautajām reizēm, Swedbank bloķē piekļuvi attiecīgajam internetbankas lietotāja kontam. Sazinieties ar banku, lai saņemtu norādījumus piekļuves atbloķēšanai.

 • Kā var pārbaudīt, vai internetveikals piedalās Drošo pirkumu programmā?

  Šīs programmas dalībnieku–tirgotāju internetveikalos ir redzami logotipi MasterCard SecureCode un/vai Verified by VISA.
 • Ko darīt, ja esmu nobloķējis drošos pirkumus internetā?

  Lai atbloķētu, nospiediet pogu "Atcelt".
 • Karšu bloķēšana Internetbankā

  Tagad norēķinu kartes darbību var apturēt arī internetbankā.

  Var rasties situācija, kad norēķinu karte tiek nozaudēta un nepieciešams tās darbību apturēt uz laiku. Tagad kartes darbību var apturēt arī internetbankā. Ja karte tiek atrasta, to var aktivizēt internetbankā sadaļā „Manas kartes” 10 dienu laikā.